Peşinatsız Ev Almak Artık Çok Kolay

Ev sahibi olmak tüm insanların en önemli ihtiyaçlarından birisidir. Geçmiş zamanlarda dar gelirli ve orta gelirli kişilerin ev almaları pek mümkün değildi. Banka faizlerinin çok yüksek olması ve geri ödemelerinde yüksek miktarlarda olması nedeniyle birçok kişi için ev almak yalnızca bir hayaldi. Ancak, günümüzde peşinatsız kredisiz ev ve araba almak mümkündür. Peşinatsız ev imkânı sağlayan birçok banka ve firma bulunur.

Özel olarak hazırlanan kampanyalarda kişiler çok düşük taksitlerle ev sahibi olması sağlanır. Yapılacak küçük tasarruflarla kişilerin istedikleri evi almaları mümkündür. Ev kredisi derdi olmadan faizsiz kişilerin bütçesini zorlamayacak şekilde ayarlanmış kampanyalardan herkes faydalanabilir. Özel olarak hazırlanmış kampanyalar sayesinde kişiler kendi ödeme planlarını oluşturup ödemelerini gerçekleştirir.

Peşinatsız Ev Kredisi

Herhangi bir peşinatı veya birikimi bulamayan kişilerin de ev sahibi olmaları mümkündür. Peşinatlı bulunan kişilerin ev almaları tabii daha kolaydır. Her bütçeye hitap eden faizle ev almak yöntemlerinden farklı olarak hazırlanan kredisiz ev sahibi olmak isteyen kişileri özel olarak hazırlanan kampanyalardan faydalanabilir.

Peşinatsız ev alacak kişilerin öncelikle ödeme planlarını yapıp, aylık olarak ne kadar ödeme yapacaklarını belirlemeleri gerekir. Daha sonra alacakları evleri belirlemelidir. Kişilerin alacakları ev büyüklüğü veya fiyatı tamamen kendi istekleri ve tercihleri dâhilindedir. Herhangi bir ek masrafa gerek olmaksızın taksit ödemeleri gerçekleştirilebilir. Peşinatsız ev alma kurumlarının en önemli özelliği, daha sonradan kişiler herhangi bir ek masraf da veya ödeme ile karşılaşmaz.

Peşinatsız Ev Başvurularında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kredisiz, peşinatsız ev almak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken bazı hususlar bulunur. Özellikle hiçbir peşinatı olmayan ve ev almak isteyen kişiler için en uygun seçenek peşinatsız ev sahibi olmayı sağlayan kurumlardır. Peşinatsız ev kredisi sunan firmalarla iletişime geçerek detaylı bir araştırma yapılması gerekir. Kurumun sağladığı avantajlar ve kampanyalar değerlendirilmelidir. Bütçenizi zorlamadan düşük taksitlerle ev alacak kişilerin tasarruf finansmanını doğru yönetmelidir.

Peşinatsız Ev Kredisi İçin Gerekli Olan Belgeler

Peşinatsız ev sahibi olmak isteyen kişilerin kredi başvurusunda bulunabilmesi için 18 yaşını doldurmuş, T.C. vatandaşı olmaları gerekir. Ayrıca, faizsiz konut başvurusunda bulunan kişilerden bazı belgeleri tamamlaması talep edilir. Peşinatsız ev kredisi için gerekli olan belgeler şunlardır:

  • T.C. nüfus cüzdanı
  • Alınacak evin tapu fotokopisi
  • Maaş bordrosu
  • Gelir belgesi
  • Güncel tarihli fatura

Peşinatsız ev başvurularında kurum ekspertiz göndererek birçok konuda gerekli incelemeleri yapar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.