Şehit Yakınlarına Faizsiz Konut Kredisi

Şehit yakınlarının ev sahibi olması için Toplu Konut İdaresi tarafından bazı kolaylıklar ve avantajlar sağlanır. Belirlenen şartları tamamlayan şehit yakınları faizsiz konut kredisi başvurularında öncelikli olarak yer verilir. Krediden faydalanmak ve ev sahibi olmak için Sosyal Güvenlik Kurumu’nda alınacak hak sahibi olduğuna dair bir belge ile başvuru yapılması gerekir.

Faizsiz konut kredisi başvuruları belirlenen bankalara yapılır. Faizsiz konut kredisinden gazilere ve şehit aile ve yakınları faydalanabilir. Ayrıca hak sahipliği belgesi alan tüm şehit yakınları faizsiz kredi başvurularında faydalanabilir. Faizsiz konut başvurusunda bulunan şehit aileleri istedikleri geldi istedikleri büyüklükte ev talep edebilirler.

Faizsiz Konut Başvurusu

Faizsiz konut kredisi başvurusunda bulunan şehit yakınları hak sahipliği belgesi alarak Ziraat Bankası’na başvurularını gerçekleştirebilir. Başvuru yapacak kişilerin hak sahibi olduğunu kanıtlayan belgeyi sunmaları zorunludur. Başvuruda bulunacak kişilerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekir. Faizsiz konut kredisi başvurularında kredi geri ödemeleri başvuru sahibinin sahip olduğu maaştan aylık olarak kesinti yapılarak gerçekleştirilir. Şehit yakınları için faizsiz konut kredisi başvurularında faiz uygulaması yoktur. Fakat ilk kredi açılışında hak sahiplerinden belirli bir miktar kredi masrafları talep edilir. Faizsiz ev kredisi başvuruları faizli sistemlere göre çok avantajlıdır.

Şehit Ailelerine Faizsiz Kredi İmkânı Sunan Bankalar

Şehit ailelerine devlet tarafından sağlanan kolaylıklardan birisi de faizsiz bir şekilde devlet bankalarında kredi başvurusu gerçekleştirebilirler. Bunun yanı sıra özel bankalarda şehit aileleri için bazı kampanyalar ve fırsatlar sunar. Sıfır faizli kredi imkânı ile binlerce şehit ailesi ev sahibi olması sağlanmıştır. Şehit aileleri taksitle arabave ev sahibi olmaları için özel imkânlar sunuluyor. Şehit ailelerine faizsiz kredi imkânı sunan bankalar şunlardır:

  • Ziraat Bankası
  • Halk Bankası
  • Denizbank
  • Kuveyt Türk
  • Albaraka Türk
  • Vakıfbank Katılım Bankası

Ziraat Bankası faizsiz konut kredisi başvurusunda bulunan kişilerin kredi talep dilekçesi, T.C. kimlik belgesi fotokopisi, hak sahipliği belgesi belgeleri tamamlamaları gerekir.

Şehit Aileleri İçin Taşıt Kredisi

Şehit yakınları konut kredisi ve taşıt kredisi başvurusunda bulunabilirler. Ayrıca, şehit aileleri için ihtiyaç kredisi de verilir. Hak belgesine sahip olan şehit aileleri ve gaziler, düşük faizli kredi seçeneklerinden faydalanabilir. Bazı bankalar kredi çekimleri esnasında şehadet belgesi talep edebilir. Şehadet belgesi şehit olan kişi bakarsa anne veya babasına veya evli ise eşine de verilmektedir. Gerekli şartların sağlanması halinde, talep edilen taşıt kredisi alınması mümkündür.

Kaynak: https://www.faizsizev.org/sehit-aileleri-icin-faizsiz-konut-kredisi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.