Faizsiz Finans Kurumları Hangileridir?

Günümüzde insanlarının daha iyi şartlarda yaşayabilmesi ve yatırım yapabilmeleri için faizsiz finansman sunan birçok kurum bulunur. Aktif olarak hizmet veren çoğu banka faizli sisteme göre çalışır. Kişiler ihtiyaçları olan paranın miktarına göre faiz ödemek zorunda kalırlar. Ancak kimse faize bulaşmak veya ihtiyacı olan paranın üstünde bir ödeme gerçekleştirmek istemez. Faizli bankaları tercih etmeyen kişiler için faizsiz finans sağlayan katılım bankaları bulunur. Katılım bankalarının çalışma prensipleri ve uyguladığı sistemler faize çalışan bankalara göre çok farklıdır. Herhangi bir nedenden dolayı paraya ihtiyacı olan kişiler için katılım bankaları büyük kolaylık ve avantaj sağlar.

Faizsiz finans sağlayan kurumlar, faizli kredi sunan bankalardan farklı olarak anaparayı ek olarak faiz işlemi uygulamaz. Yalnızca kişilere finansman verilmesi için dosya ve kredi masrafları için belirli bir ücret talep eder. Faizsiz finansman sağlayan kurumlardan verilen finansmana ek olarak faiz yerine cüzi miktarlarda kâr payı talep ederler. Faizsiz kredi sağlayan kurumlar sayesinde kişiler faizsiz konut veya araba sahibi olabilirler.

Faizsiz Hizmet Veren Bankalar

Faizsiz çalışma sistemine uygun şekilde hizmet veren bankalar katılım bankacılığı olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Hiçbir faiz ile ilgili işlem ile uğraşmadan bu bankaların sağladığı karlı hesaplamadan faydalanmak mümkündür. Faizsiz hizmet veren bankalar şunlardır:

  • Kuveyt Türk katılım Bankası
  • Ziraat katılım Bankası
  • Albaraka Türk katılım Bankası
  • Türkiye finans katılım Bankası
  • Vakıf katılım Bankası

Bu bankaların hepsi faizsiz hizmet veren kurumlardır. Faizsiz evalmak için bu bankaların sağladığı hizmet kapsamında faydalanmak mümkündür.

Faizsiz Finans Sunan Kurumların Sağladığı Avantajlar

Son yıllarda birçok kişi tarafından tercih edilen faizsiz finansman kurumlar müşterilerine birçok kolaylık ve avantaj sağlıyor. Müşteri sayısını her geçen gün arttırmaya çalışan bu kurumlar, müşterileri için farklı teklifler ve kazançlı hizmetler sunmaya devam ediyor. Birçok kişi için yatırım yaptıklarında bankalardan talep ettiği anaparanın çok üstünde tekrar ödeme yapmak mantıksız gelir. Bunun yerine faizsiz finans sağlayan kurumlardan nakit ihtiyaçlarını gidererek faiz ödeyecekleri paraları ceplerinde kalır. Ayrıca birçok kişi faiz ve hizmet bankalardan hizmet almaları finansal açıdan zorlanmalarında sebebiyet verir.

Özel avantajlar sağlayan bu bankalar aracılığıyla faizsiz araba ve konut sahibi olmak ve kişilerin ihtiyaçlarının giderilmesi mümkündür. Bu bankalarda ihtiyaç duyduğunuz finans miktarı kadar müşterilerine ödemeler yapılır. Müşteriler aldıkları paraya karşılık taksitler halinde ödemeler yapmaya başlar. Bu bankalarda bankanın giderlerine karşılık olarak müşterilerden masraflara katılımı sağlanır.

Kaynak: https://www.evhayalim.com/faizsiz-finans-kurumlari-hangileridir/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.